içinde

8. Sınıf Öğün Yayınları Matematik Ders Kitabı Cevapları Sayfa 232, 233, 234, 235

2017 2018 eğitim öğretim yılında kullanılan ders ve çalışma kitaplarında yer alan soru ve etkinlikleri öğretmenleriniz konuları öğrenmeniz ve tekrar etmeniz amacı ile ödev olarak vermektedir.  Yalnız Öğretmenlerinizin yapmış olduğunuz ödevlerin doğruluklarını kontrol etmek için çok vakti olmamaktadır. Bu amaçla Matematik dersi ders ve çalışma kitabı cevaplarını, ödevlerinizi karşılaştırmanız amacı ile hazırladık. Unutmayın Bu erkinlik sizin yapmış olduğunuz ödevlerinizi karşılaştırmanız için hazırlanmıştır. Bu yazımızda 4. Ünite Denklem Sistemleri Sayfa 232, 233, 234, 235 Doğrusal Denklem Sistemlerini Grafik Kullanarak Çözme Alıştırmalar sorularının cevaplarına ulaşabilirsiniz.

ÖNEMLİ HATIRLATMA

Sitemizde yayınlanan çalışma kitaplarının cevapları kesin doğruluk teşkil etmemektedir. Paylaşılan sayfalar, kendi cevaplarınız ile karşılaştırmanız için yayınlanmaktadır. Bu sebeple bu yayınlar ile ancak kendi cevaplarınızın doğruluğunu kontrol edebilirsiniz.

8. Sınıf Öğün Yayınları Matematik Ders Kitabı Sayfa 232 Soru ve Cevabı

ALIŞTIRMALAR

1- Aşağıda boş bırakılan yerde, denklem sistemini sağlayan (x, y) sıralı ikilisini cebirsel yöntemle ve grafik kullanarak bulunuz. Sonuçları karşılaştırınız.

y = 3x – 5
y = – x + 3

 8. Sınıf Öğün Yayınları Matematik Ders Kitabı Sayfa 233 Soru ve Cevabı

2- Aşağıda boş bırakılan yerde, doğruların kesiştikleri noktanın koordinatını, doğruların grafiklerini çizerek bulunuz.

y – 2x = – 5
y – x = 3

3- y ekseninin, y = 6 doğrusunun ve y = 2x doğrusunun sınırladığı üçgensel bölgenin alanını bulunuz.

4- x ekseni, y ekseni, y = 3 doğrusu ve x + y = 4 doğrusunun sınırladığı yamuksal bölgenin alanını hesaplayınız.

8. Sınıf Öğün Yayınları Matematik Ders Kitabı Sayfa 234 Soru ve Cevabı

5- Aşağıda boş bırakılan yere; denklem sistemini grafik kullanarak çözünüz. Bu denklemlerle ilişkilendireceğiniz bir problem kurunuz ve problemi çözünüz.

6- Yandaki şekilde, taralı bölgenin alanını bulunuz.

7- Kenar uzunlukları x ve y olan bir dikdörtgenin çevresinin uzunluğu 30 cm’dir. Kenar uzunluklarının çarpma işlemine göre terslerinin toplamı ‘dir. Dikdörtgenin alanının kaç cm olduğunu bulunuz. (Grafikleri kullanarak çözünüz.).

8. Sınıf Öğün Yayınları Matematik Ders Kitabı Sayfa 235 Soru Ve Cevabı

8- Dik koordinat sisteminde + = 1 doğrusu, y = x doğrusu ve x ekseni arasında kalan bölgenin alanı, aşağıdakilerden hangisidir?

9- Ahmet, kırtasiyeden 2 kalem 1 silgi almış ve 5 TL ödemiştir. Başak, kırtasiyeden 1 kalem ve 3 silgi almış ve 5 TL ödemiştir. Kırtasiyedeki kalem ve silgi fiyatlarını grafik kullanarak bulunuz.

Ne düşünüyorsun?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

6. Sınıf Başak Yayınları Türkçe Çalışma Kitabı Soru Ve Cevapları Sayfa 283, 284, 285, 286

8. Sınıf Öğün Yayınları Matematik Ders Kitabı Cevapları Sayfa 238, 239