içinde

2017-2018 8. Sınıf Öğün Yayınları Matematik Ders Kitabı Cevapları Sayfa 84

2017 2018 eğitim öğretim yılında kullanılan ders ve çalışma kitaplarından olan Öğün yayınları 8. sınıf matematik ders kitabında yer alan soru ve etkinlikleri öğretmenleriniz konuları öğrenmeniz ve tekrar etmeniz amacı ile ödev olarak vermektedir.  Yalnız Öğretmenlerinizin yapmış olduğunuz ödevlerin doğruluklarını kontrol etmek için çok vakti olmamaktadır. Bu amaçla Matematik dersi ders ve çalışma kitabı cevaplarını, ödevlerinizi karşılaştırmanız amacı ile hazırladık. Unutmayın Bu erkinlik sizin yapmış olduğunuz ödevlerinizi karşılaştırmanız için hazırlanmıştır. Bu sayfada 8. Sınıf Öğün Yayınları Matematik Ders Kitabı 2. Ünite Olasılık Olası Durumlar 84 Sayfa Alıştırmalar Cevaplarına ulaşabilirsiniz.

Önemli Uyarı!!!

Paylaşılan sayfalar, kendi cevaplarınız ile karşılaştırmanız için hazırlanmaktadır. Bu sebeple önce soruları kendiniz yapmanız sizin faydanıza olacaktır, daha sonra ise  kendi cevaplarınızın doğruluğunu bu sayfadan kontrol edebilirsiniz.  Bu Sitede yayınlanan kitap cevapları kontrol amaçlı olarak hazırlanmaktadır. Başka bir amaçla kullanım kendi sorumluluğunuzda yer almaktadır 

ALIŞTIRMALAR

1- Tuğçe, proje ödevini yapmak için yandaki resimde verilen klasörlerden birini almak istiyor. Tuğçe’nin kaç farklı seçim yapabileceğini bulunuz.
10 farklı seçim

2- Bir küpün 6 yüzüne; a, b, c, d, e, f harfleri yazılıyor. Bu küp, bir kez yuvarlanırsa üst yüze hangi harfler gelebilir?

a, b, c, d, e, f

3- Bir torbada 5 mavi, 5 pembe bilye vardır. Torbadan çekilen bir bilyenin;
• mavi gelme olasılığını, 5 / 10 = 1 / 2
• pembe gelme olasılığını bulunuz. Olasılıkları karşılaştırınız. 5 / 10 = 1 / 2 
Olasılıklar eşittir.

4- Bir turist grubunda 12 erkek ve 18 kadın vardır. Gruptan bir kişiye hediye verilecektir. Erkeklerin mi yoksa kadınların mı hediyeyi alma olasılığı daha fazladır? Nedenini açıklayınız.

Kadın sayısı faza olduğu için cevap kadındır.

5- “TÜRKİYE” sözcüğünün harfleri aynı özelliklere sahip ve eş büyüklükteki kâğıtlara yazılarak bir torbaya atılıyor. Torbadan rastgele bir kâğıt çekiliyor. Çekilen kâğıdın üzerindeki harfin;
• sesli harf gelme, 3 / 7
• sessiz harf gelme olasılığını bulunuz. Olasılıkları karşılaştırınız. 4 / 7 
6- Okan’ın 12 hikâye, 15 şiir kitabı vardır. Okan’ın rastgele seçtiği kitabın hikâye kitabı mı yoksa şiir kitabı mı olma olasılığı daha fazladır? Nedenini açıklayınız.
Şiir kitabı sayısı fazla olduğu için cevabımız şiirdir.

Ne düşünüyorsun?

Yazar admin

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

2017 2018 7. Sınıf Ez De Yayıncılık Türkçe Çalışma Kitabı Cevapları Sayfa 59, 60, 61

2017-2018 Tutku Yayıncılık 8.Sınıf İngilizce Çalışma Kitabı Cevapları Sayfa 24