içinde

4. Sınıf Fenbil Yayıncılık Fen Bilimleri Ders Kitabı Cevapları Sayfa 135, 137

2017 2018 eğitim öğretim yılında kullanılan ders ve çalışma kitaplarında yer alan soru ve etkinlikleri öğretmenleriniz konuları öğrenmeniz ve tekrar etmeniz amacı ile ödev olarak vermektedir.  Yalnız Öğretmenlerinizin yapmış olduğunuz ödevlerin doğruluklarını kontrol etmek için çok vakti olmamaktadır. Bu amaçla 4. sınıf Fen bilimleri dersi ders ve çalışma kitabı cevaplarını, ödevlerinizi karşılaştırmanız amacı ile hazırladık. Unutmayın Bu erkinlik sizin yapmış olduğunuz ödevlerinizi karşılaştırmanız için hazırlanmıştır. Bu yazımızda 4. Sınıf Fenbil Yayıncılık Fen Bilimleri Ders Kitabı 4. Ünite Sayfa 135, 137 Ses Kirliliği Soruları ve Cevapları Soruları ve Cevaplarına ulaşabilirsiniz.

ÖNEMLİ HATIRLATMA

Sitemizde yayınlanan çalışma kitaplarının cevapları kesin doğruluk teşkil etmemektedir. Paylaşılan sayfalar, kendi cevaplarınız ile karşılaştırmanız için yayınlanmaktadır. Bu sebeple bu yayınlar ile ancak kendi cevaplarınızın doğruluğunu kontrol edebilirsiniz.

4. Sınıf Fenbil Yayıncılık Fen Bilimleri Ders Kitabı Sayfa 135 Soru ve Cevapları

Gün içerisinde birçok ortamda bulunuruz. Bulunduğumuz ortamların birçoğunda ses kirliliği ile karşılaşırız. Peki, kantinden bir şeyler alırken mi yoksa okul bahçesinde oyun oynarken mi yoğun ses kirliliği ile karşılaşırız? Aşağıdaki etkinlik yardımıyla bu sorumuza cevap arayalım.

• Ses kirliliğinin en yoğun olduğu ortam neresidir?

Konser yerleri, düğün salonları, fabrika ortamları, hava limanları ses kirliliğinin en yoğun olarak yaşandığı ortamlardır.

• Elde ettiğimiz veriler, diğer grupların verileriyle benzerlik gösterdi mi? Neden?

Evet gösterdi. Diğer arkadaşlarımda konser ve düğünden bahsetmişlerdi.

4. Sınıf Fenbil Yayıncılık Fen Bilimleri Ders Kitabı Sayfa 137 Soru ve Cevapları

Aylin, Murat ve Gül birbirlerine dün yaşadıklarını anlatırken bulundukları ortamı söylememişlerdir. Yukarıdaki fotoğraflarda, bulundukları ortamlar karışık olarak verilmiştir. Anlattıklarından yola çıkarak kimin, hangi ortamda bulunduğunu noktalı yerlere yazalım.

Dün hastaneye gittim. Herkes kurallara uyarak mümkün olduğunca az ses çıkarıyordu. Sadece yardım isteyen insanların ve onlara yardımcı olanların sesleri duyuluyordu.
Ben dün çok iyi vakit geçirdim. Bulunduğum ortam o kadar sessizdi ki fısıltıyla konuşmazsanız insanlar rahatsız oluyordu. Ne de olsa kütüphane ortamı.
Benim başım çok ağrıyor. Keyifli vakit geçirdim. Ancak konser alanı ses kirliliği beni rahatsız etti.

• Resimlerde verilen ortamların hangisinde ses kirliliği yoğundur?

Ses kirliliğinin en yoğun olduğu yer konser alanıdır. Konser alanlarındaki ses sağlığımıza zarar verebilir.

• Resimlerdeki ortamlarda oluşan ses kirliliğini sütun grafiği çizerek karşılaştıralım.

Kütüphane : 10
Hastane : 15
Konser : 40

Ne düşünüyorsun?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

6. Sınıf Mega Yayıncılık Matematik Ders Kitabı Cevapları Sayfa 308, 309,310,311,312,313

4. Sınıf Fenbil Yayıncılık Fen Bilimleri Ders Kitabı Cevapları Sayfa 139, 140, 141