içinde

4. Sınıf Fenbil Yayıncılık Fen Bilimleri Ders Kitabı Cevapları Sayfa 148, 152

2017 2018 eğitim öğretim yılında kullanılan ders ve çalışma kitaplarında yer alan soru ve etkinlikleri öğretmenleriniz konuları öğrenmeniz ve tekrar etmeniz amacı ile ödev olarak vermektedir.  Yalnız Öğretmenlerinizin yapmış olduğunuz ödevlerin doğruluklarını kontrol etmek için çok vakti olmamaktadır. Bu amaçla 4. sınıf Fen bilimleri dersi ders ve çalışma kitabı cevaplarını, ödevlerinizi karşılaştırmanız amacı ile hazırladık. Unutmayın Bu etkinlik sizin yapmış olduğunuz ödevlerinizi karşılaştırmanız için hazırlanmıştır. Bu yazımızda 4. Sınıf Fenbil Yayıncılık Fen Bilimleri Ders Kitabı 5. Ünite Sayfa 148, 152 İnsan ve Çevre İlişkisi Cevapları Soruları ve Cevaplarına ulaşabilirsiniz.

ÖNEMLİ HATIRLATMA

Sitemizde yayınlanan çalışma kitaplarının cevapları kesin doğruluk teşkil etmemektedir. Paylaşılan sayfalar, kendi cevaplarınız ile karşılaştırmanız için yayınlanmaktadır. Bu sebeple bu yayınlar ile ancak kendi cevaplarınızın doğruluğunu kontrol edebilirsiniz.

4. Sınıf Fenbil Yayıncılık Fen Bilimleri Ders Kitabı Sayfa 148 Soru ve Cevapları

Aşağıdaki sorulara verdiğimiz cevapları sınıf arkadaşlarımızla paylaşalım.

Yandaki karikatürde balık, neden oksijen tüpü kullanmak istiyor?

Deniz çok pis olduğundan solunum yapamıyor ve bu yüzden oksijen tüpü kullanmak istiyor.

Yandaki resimde yer alan maddelerden hangileri, çevreye zarar verir?

Şişeler ve pil zarar verir. Çünkü, onların toprağa karışmaları yüzyıllar sürer.

Fabrika bacalarından çıkan dumanlar, çevreye zararlı mıdır? Neden?

Çevre kirlilikleri en çok sanayi alanlarında yaşanmaktadır. Sanayi alanlarında fabrika bacalarından çıkan dumanlar çevreyi kirletmektedir. Fabrikaların çevreye verdiği zarar denetlenmekte ve baca izinleri onlara göre şekillenmektedir. Fabrika alanlarında çevre kirliliği oranı artmaktadır.

Fabrika bacalarından çıkan dumanlar atmosferde atık gaz birikimi oluşturmaktadır. Bu de küresel ısınma gibi küresel çevre sorunlarının oluşmasına neden olmaktadır. Özellikle sera gazı salınımı nedeniyle küresel ısınma farklı boyutlara ulaşmaktadır. Bu nedenle belli saatlerde ve belli oranlarda bacalardan gaz çıkışı izni verilmektedir. Çevre kirliliklerinin önüne geçilmesi için çok önemli yatırımlar yapılmaktadır. Çevre dostu sanayi alanlarının kurulması da bu projeler arasındadır.

Resimdeki öğrenciler ne yapmaktadır

Çevre temizliği yapmaktadırlar.

4. Sınıf Fenbil Yayıncılık Fen Bilimleri Ders Kitabı Sayfa 152 Soru Ve Cevapları

1. Yukarıda çevre kirliliği ile ilgili olarak verilen fotoğrafları inceleyelim. Bu kirliliğe sebep olan etkenleri, bir paragraf oluşturarak aşağıdaki kutucukta boş bırakılan noktalı yere yazalım.

İnsanların suları, havayı kısacası havayı kirletmeleri havada ve suda bulunan bütün calılar olumsuz etkilenmekte ve yaşamları tehlikeye girmektedir

2. Aşağıdaki merdivenin basamaklarına, yaşadığımız çevre ile ilgili bazı bilgiler yazılmıştır. Aslı’nın yanlış bilgilerin yazıldığı basamaklara basmadan yukarı çıkması gerekmektedir. Aslı, kaç numaralı basamaklara basmalıdır? İşaretleyelim.

1 ve 4. Sıra

Ne düşünüyorsun?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

4. Sınıf Fenbil Yayıncılık Fen Bilimleri Ders Kitabı Cevapları Sayfa 144, 147

4. Sınıf Fenbil Yayıncılık Fen Bilimleri Ders Kitabı Cevapları Sayfa 154, 155