içinde

4. Sınıf Fenbil Yayıncılık Fen Bilimleri Ders Kitabı Cevapları Sayfa 178, 179

2017 2018 eğitim öğretim yılında kullanılan ders ve çalışma kitaplarında yer alan soru ve etkinlikleri öğretmenleriniz konuları öğrenmeniz ve tekrar etmeniz amacı ile ödev olarak vermektedir.  Yalnız Öğretmenlerinizin yapmış olduğunuz ödevlerin doğruluklarını kontrol etmek için çok vakti olmamaktadır. Bu amaçla 4. sınıf Fen bilimleri dersi ders ve çalışma kitabı cevaplarını, ödevlerinizi karşılaştırmanız amacı ile hazırladık. Unutmayın Bu etkinlik sizin yapmış olduğunuz ödevlerinizi karşılaştırmanız için hazırlanmıştır. Bu yazımızda 4. Sınıf Fenbil Yayıncılık Fen Bilimleri Ders Kitabı 7. Ünite Sayfa 178, 179 Ünite Sonu Değerlendirme Soruları ve Cevaplarına ulaşabilirsiniz.

ÖNEMLİ HATIRLATMA

Sitemizde yayınlanan çalışma kitaplarının cevapları kesin doğruluk teşkil etmemektedir. Paylaşılan sayfalar, kendi cevaplarınız ile karşılaştırmanız için yayınlanmaktadır. Bu sebeple bu yayınlar ile ancak kendi cevaplarınızın doğruluğunu kontrol edebilirsiniz.

4. Sınıf Fenbil Yayıncılık Fen Bilimleri Ders Kitabı Sayfa 178 Soru Ve Cevapları

Aşağıdaki soruları okuyarak doğru olan seçeneği yuvarlak içine alalım.

1. Dünya batıdan doğuya doğru dönerek hareket eder. Dünya’nın kendi ekseni etrafındaki bir tam dönüş süresi aşağıdakilerden hangisidir?
Cevap C)

2. Yukarıdaki şekilde Dünya üzerinde bulunan bazı noktalar verilmiştir. Buna göre aşağıdakilerden hangisi kesinlikle yanlıştır?

Cevap B) 

 3. Yukarıdaki şekilde Dünya’nın bazı bölgeleri sembollerle gösterilmiştir. Kenan, bulunduğu noktada Güneş’in yeni doğmaya başladığını söylüyor. Buna göre, Kenan’ın bulunduğu nokta, aşağıdakilerden hangisi olabilir?

Cevap A)

4. Sınıf Fenbil Yayıncılık Fen Bilimleri Ders Kitabı Sayfa 179 Soru Ve Cevapları

Tamamlayalım

Aşağıdaki kutuda cümlelerde kullanacağımız sözcük ve sözcük grupları verilmiştir. Bunları kullanarak eksik bırakılan cümleleri tamamlayalım.

• 365 •dönme • gece • gündüz • dolanma • 6 • gün

1. Dünya, Güneş etrafındaki bir tam dolanımını 365 gün 6 saatte tamamlar.
2. Dünya, kendi ekseni etrafında DÖNME hareketi, Güneş etrafında DOLANMA hareketi yapar.
3. Dünya’nın kendi ekseni etrafında bir tam tur dönmesi GÜN olarak adlandırılır.
4. Dünya’nın kendi ekseni etrafında dönmesi sonucunda GECE ve GÜNDÜZ oluşur.

Ne düşünüyorsun?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

4. Sınıf Fenbil Yayıncılık Fen Bilimleri Ders Kitabı Cevapları Sayfa 170, 176

4. Sınıf Doku Yayınları Türkçe Çalışma Kitabı Cevapları Sayfa 100, 101, 102