içinde

4. Sınıf Fenbil Yayıncılık Fen Bilimleri Ders Kitabı Cevapları Sayfa158,164

2017 2018 eğitim öğretim yılında kullanılan ders ve çalışma kitaplarında yer alan soru ve etkinlikleri öğretmenleriniz konuları öğrenmeniz ve tekrar etmeniz amacı ile ödev olarak vermektedir.  Yalnız Öğretmenlerinizin yapmış olduğunuz ödevlerin doğruluklarını kontrol etmek için çok vakti olmamaktadır. Bu amaçla 4. sınıf Fen bilimleri dersi ders ve çalışma kitabı cevaplarını, ödevlerinizi karşılaştırmanız amacı ile hazırladık. Unutmayın Bu etkinlik sizin yapmış olduğunuz ödevlerinizi karşılaştırmanız için hazırlanmıştır. Bu yazımızda 4. Sınıf Fenbil Yayıncılık Fen Bilimleri Ders Kitabı 5. Ünite Sayfa 158, 164 İnsan ve Çevre İlişkisi Cevapları Soruları ve Cevaplarına ulaşabilirsiniz.

ÖNEMLİ HATIRLATMA

Sitemizde yayınlanan çalışma kitaplarının cevapları kesin doğruluk teşkil etmemektedir. Paylaşılan sayfalar, kendi cevaplarınız ile karşılaştırmanız için yayınlanmaktadır. Bu sebeple bu yayınlar ile ancak kendi cevaplarınızın doğruluğunu kontrol edebilirsiniz.

4. Sınıf Fenbil Yayıncılık Fen Bilimleri Ders Kitabı Sayfa 158 Soru ve Cevapları

4. Sınıf Fenbil Yayıncılık Fen Bilimleri Ders Kitabı Sayfa 164 Soru ve Cevapları

Soru: Basit elektrik devresini oluştururken nelere dikkat etmeliyiz? Açıklayalım.

Elektrik devresi elektriğin iletimi için kullanılan devredir. Elektrik devresinde elektriğin iletilmesi için birçok devre elemanı kullanılabilir. Elektrik devresinde basit bir devre oluşturmak için en temel elektrik elemanlarını devreye yerleştirmek yeterli olmaktadır.

Basit elektrik devresinde bulunan elemanlar, iletken kablo, güç kaynağı ve dirençlerdir. Direnç ampul olarak bilinmektedir. Güç kaynağı olarak da pil kullanılmaktadır. Basit elektrik devresinde güç kaynağına bağlı dirençlerden geçen akım görülebilir. Bununla beraber devrenin kontrol altında tutulması için multimetre, anahtar gibi devre elemanları da kullanılabilir. Elektriğin iletilmesinde kurulan devreler seri ya da paralel olarak değişmektedir. Elektrik tesisatları da bu prensiplere göre oluşturulmaktadır.

Ne düşünüyorsun?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

4. Sınıf Fenbil Yayıncılık Fen Bilimleri Ders Kitabı Cevapları Sayfa 154, 155

4. Sınıf Fenbil Yayıncılık Fen Bilimleri Ders Kitabı Cevapları Sayfa 166, 167