içinde

8. Sınıf Öğün Yayınları Matematik Ders Kitabı Cevapları Sayfa 144, 145, 146

2017 2018 eğitim öğretim yılında kullanılan ders ve çalışma kitaplarında yer alan soru ve etkinlikleri öğretmenleriniz konuları öğrenmeniz ve tekrar etmeniz amacı ile ödev olarak vermektedir.  Yalnız Öğretmenlerinizin yapmış olduğunuz ödevlerin doğruluklarını kontrol etmek için çok vakti olmamaktadır. Bu amaçla Matematik dersi ders ve çalışma kitabı cevaplarını, ödevlerinizi karşılaştırmanız amacı ile hazırladık. Unutmayın Bu erkinlik sizin yapmış olduğunuz ödevlerinizi karşılaştırmanız için hazırlanmıştır. Bu yazımızda 8. Sınıf Öğün Yayınları Matematik Ders Kitabı 2. Ünite Ardışık Öteleme, Yansıma ve Dönme konuları sayfa 144, 145, 146 ulaşabilirsiniz.

ÖNEMLİ HATIRLATMA

Sitemizde yayınlanan çalışma kitaplarının cevapları kesin doğruluk teşkil etmemektedir. Paylaşılan sayfalar, kendi cevaplarınız ile karşılaştırmanız için yayınlanmaktadır. Bu sebeple bu yayınlar ile ancak kendi cevaplarınızın doğruluğunu kontrol edebilirsiniz

8. Sınıf Öğün Yayınları Matematik Ders Kitabı cevapları Sayfa 144 

1-Yandaki izometrik bölümdeki üçgenin, verilen doğruya göre ötelemeli yansımasını alınız. Bunu en az 4 adım devam ettiriniz.

8. Sınıf Öğün Yayınları Matematik Ders Kitabı Cevapları Sayfa 145 

2. Aşağıdaki noktalı bölüme şeklin doğruya göre ötelemeli yansımasını çiziniz. Oluşan şekli renklendirerek süsleme yapınız.

3. Yanda verilen şekli kullanarak,
a) Yansıma ve dönme,
b) Öteleme ve yansıma,
c) Yansıma, dönme ve öteleme hareketleriyle süsleme yapınız.

4. Yanda koordinat sisteminde verilen A şeklinde hangi dönüşümler uygulanarak B, C ve D görüntüleri elde edilmiştir?

8. Sınıf Öğün Yayınları Matematik Ders Kitabı Cevapları Sayfa 146

5. Aşağıdaki izometrik kâğıtta yapılan işlemi belirleyiniz. Daha sonra belirlediğiniz bu işlemi 3 adım daha devam ettirerek boyayınız.

6. Yanda 8 x 8 boyutlarıyla verilen kareli kâğıdı, ötelemeli yansımayı kullanacak şekilde boyayarak satranç tahtası elde ediniz.

7. Aşağıdaki altıgensel kâğıdı, ötelemeli yansımayı kullanacak şekilde boyayarak süsleyiniz.

Ne düşünüyorsun?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

7. Sınıf Gizem Yayıncılık Matematik Ders Kitabı Sayfa , 201, 202

8. Sınıf Öğün Yayınları Matematik Ders Kitabı Cevapları Sayfa 147,148,149