içinde

7. Sınıf Fen Bilimleri Mevsim Yayınları Ders Kitabı Cevapları Sayfa 188, 189

7. sınıfta öğrencilere öğretilen derslerden biriside fen bilimleridir. 2017 2018 eğitim öğretim yılında milli eğitim bakanlığına bağlı okullarda mevsim yayınları tarafından öğrenci kazanımlarına yönelik dikkatlice hazırlanmış olan fen bilimleri ders kitabı ücretsiz olarak öğrencilerin hizmetine sunulmuştur.  7. sınıf ta okuyan öğrencilerin kazanımlarını ölçebilecek kalitede sorular ile donatılmış kitap öğrenci öğretmen beklentilerini yeterince baz alarak ustaca hazırlanmıştır. gerek ders öncesi hazırlık ve ders sırsında öğrencilerin cevaplaması için hazırlanan sorular kazınımları ölçe bilmektedir. Bu sayfada 7. Sınıf Fen Bilimleri Mevsim Yayınları Ders Kitabı Sayfa 4. Ünite Aynalarda Yansıma ve Işığın Soğrulması Sayfa 188, 189 Ünite Testi Soruları ve Cevapları ulaşabilirsiniz.

Önemli Uyarı!!!

Paylaşılan sayfalar, kendi cevaplarınız ile karşılaştırmanız için hazırlanmaktadır. Bu sebeple önce soruları kendiniz yapmanız sizin faydanıza olacaktır, daha sonra ise  kendi cevaplarınızın doğruluğunu bu sayfadan kontrol edebilirsiniz.  Bu Sitede yayınlanan kitap cevapları kontrol amaçlı olarak hazırlanmaktadır. Başka bir amaçla kullanım kendi sorumluluğunuzda yer almaktadır.

7. Sınıf Mevsim Yayınları Fen Bilimleri Ders Kitabı Sayfa 188 Soru ve Cevabı

1. Tümsek ayna ile ilgili olarak,
I. Ters görüntü oluşur.
II. Cisimden küçük görüntü oluşur.
III. Cisimle aynı boyda görüntü oluşur, verilenlerden hangisi ya da hangileri doğrudur?
Cevap B. 

2. Yukarıdaki kaplarda sıcaklıkları aynı olan eşit kütleli sular bulunmaktadır. Kaplar ışıklı ortamda bir süre bekletilirse termometrelerdeki sıcaklıkların farklı olduğu gözlenir. Buna göre deneyin sonucunda ulaşılacak sonuç aşağıdakilerden hangisidir?
Cevap A. 

3. Yukarıdaki aynalarla kullanım alanlarının doğru eşleştirilmesi aşağıdakilerden hangisidir?

 Cevap: C

4. Eda’nın görüntüsünü oluşturan ayna ile ilgili,
I. Düz aynadır.
II. Tümsek aynadır.
verilenlerden hangisi ya da hangileri doğrudur?
 Cevap: A. 

7. Sınıf Mevsim Yayınları Fen Bilimleri Ders Kitabı Sayfa 189 Soru Ve Cevabı

5. Ela, adını bir kâğıda yazıp kâğıdı aynanın önüne şekildeki gibi yerleştirmiştir. Buna göre aynada oluşan görüntü aşağıdakilerden hangisidir?

Cevap: C

6. Bir kâğıdı yandaki gibi boyayan öğrenci, kâğıdı yeşil ışıkta aydınlattığında kâğıdın görünümü aşağıdakilerden hangisi gibi olur?

Cevap: C

7. Yandaki aynada bir cismin görüntüsü aşağıdakilerden hangisi olamaz?
 Cevap: B.

8. Yukarıdaki ifadelerden doğru olanlar için “D”, yanlış olanlar için “Y” yolu izlenerek ilerlenirse kaçıncı çıkışa ulaşılır?
 Cevap: A. 

9. Yukarıdaki etkinlikte renkli yazılmış ifadelerden doğru olduğunu düşündüklerini halka içine alan öğrencinin kaç tane işaretlemesi doğrudur?
 Cevap: C. 

Ne düşünüyorsun?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

7. Sınıf Fen Bilimleri Mevsim Yayınları Ders Kitabı Cevapları Sayfa 186, 187

7. Sınıf Fen Bilimleri Mevsim Yayınları Ders Kitabı Cevapları Sayfa 192, 197, 198