in

5.Sınıf MEB Yayınları Fen Bilimleri Ders Kitabı Cevapları Sayfa 63

2017 2018 eğitim öğretim yılında kullanılan ders ve çalışma kitaplarında yer alan soru ve etkinlikleri öğretmenleriniz konuları öğrenmeniz ve tekrar etmeniz amacı ile ödev olarak vermektedir.  Yalnız Öğretmenlerinizin yapmış olduğunuz ödevlerin doğruluklarını kontrol etmek için çok vakti olmamaktadır. Bu amaçla 5. sınıf Fen Bilimleri dersi ders ve çalışma kitabı cevaplarını, ödevlerinizi karşılaştırmanız amacı ile hazırladık. Unutmayın Bu erkinlik sizin yapmış olduğunuz ödevlerinizi karşılaştırmanız için hazırlanmıştır.

ÖNEMLİ HATIRLATMA

Sitemizde yayınlanan çalışma kitaplarının cevapları kesin doğruluk teşkil etmemektedir. Paylaşılan sayfalar, kendi cevaplarınız ile karşılaştırmanız için yayınlanmaktadır. Bu sebeple bu yayınlar ile ancak kendi cevaplarınızın doğruluğunu kontrol edebilirsiniz

5. Sınıf Meb Yayınları Ortaokul Fen Bilimleri Ders Kitabı Cevabı Sayfa 63 

Çukur kap içerisine kuru maya, şeker, ılık su koyalım ve karıştıralım. Karışımı hazırlarken yüzeyde oluşan kabarcıklara dikkat edelim. Karışımı cam şişeye aktaralım. Plastik balonu şişenin ağızına geçirip sabitleyelim. Cam şişedeki karışımdan damlalık yardımıyla örnek alalım. Örneğimizi lam üzerine bırakalım. Lameli lam üzerine hava kabarcığı oluşturmayacak şekilde yerleştirelim.

Hazırladığımız örneği mikroskopta inceleyelim. Mikroskopta gördüklerimizi defterimize çizelim. Balona ne oldu? Bunun sebebi ne olabilir?

Balon bir süre sonra mikroskobik canlılar ile doldu.

What do you think?

Written by admin

Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0

5.Sınıf MEB Yayınları Fen Bilimleri Ders Kitabı Cevapları Sayfa 61

6. Sınıf Tuna Matbaacılık Yayınları Fen Bilimleri Ders Kitabı Cevapları Sayfa 71