içinde

5.Sınıf MEB Yayınları Fen Bilimleri Ders Kitabı Cevapları Sayfa 55

2017 2018 eğitim öğretim yılında kullanılan ders ve çalışma kitaplarında yer alan soru ve etkinlikleri öğretmenleriniz konuları öğrenmeniz ve tekrar etmeniz amacı ile ödev olarak vermektedir.  Yalnız Öğretmenlerinizin yapmış olduğunuz ödevlerin doğruluklarını kontrol etmek için çok vakti olmamaktadır. Bu amaçla 5. sınıf Fen Bilimleri dersi ders ve çalışma kitabı cevaplarını, ödevlerinizi karşılaştırmanız amacı ile hazırladık. Unutmayın Bu erkinlik sizin yapmış olduğunuz ödevlerinizi karşılaştırmanız için hazırlanmıştır.

ÖNEMLİ HATIRLATMA

Sitemizde yayınlanan çalışma kitaplarının cevapları kesin doğruluk teşkil etmemektedir. Paylaşılan sayfalar, kendi cevaplarınız ile karşılaştırmanız için yayınlanmaktadır. Bu sebeple bu yayınlar ile ancak kendi cevaplarınızın doğruluğunu kontrol edebilirsiniz

5.Sınıf MEB Yayınları Fen Bilimleri Ders Kitabı Cevapları Sayfa 55

Gruplandırmaları yaparken nesnelerin hangi özelliklerini dikkate aldık?Nesneleri bu şekilde gruplandırmak onları tanımlamamızı ve hatırlamamızı kolaylaştırdı mı?

Nesneleri bizlere en kolay yardımcı olacak ve en belirgin özelliklerine göre sıraladık. Bundan dolayı nesnelere bakarak onları şekil ağırlık ya da hafifliklerine maddelerin cinsine göre sınıflandırdık.

Çukur kapta yoğurt ve suyu karıştırıp kıvamlı bir karışım yapalım. Damlalık yardımıyla hazırladığımız karışımdan bir miktar alıp lam üzerine yayalım. Lameli lam üzerine hava kabarcığı oluşturmayacak şekilde kapatalım. Hazırladığımız örneği öğretmenimizle mikroskopta inceleyelim. Mikroskoptaki görüntüyü deftere çizelim.

Gördüklerimiz nedir?

Mikroskobik canlılardır.

Yoğurdun içinde bulunma sebepleri neler olabilir?

Bu gördüğümüz mikroskobik canlılardır. Yoğurdun içinde bulunma sebeplerine gelirsek bunların görevi sütü yoğurt yapmaktır. Böylece sofralarımıza gelen yoğurt oluşmuş olur.

Ne düşünüyorsun?

Yazar admin

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

5. Sınıf Meb Yayınları İngilizce Ders Kitabı Cevapları Sayfa 57

5.Sınıf MEB Yayınları Fen Bilimleri Ders Kitabı Cevapları Sayfa 61