içinde

5.Sınıf MEB Yayınları Fen Bilimleri Ders Kitabı Cevapları Sayfa 120,121

2017 eğitim öğretim yılında ortaokul 5. sınıflarda okutulan ders kitaplarından biri olan meb yayınları fen bilimleri ders kitabı değişen eğitim müfredatına uygun olarak hazırlanmıştır. yenilen kitap ile birlikte yenilenen öğrenci kazanımlarına göre yenilenen kitap ile birlikte özen ile hazırlanan öğrencilerin kazanım kontrol, ders öncesi hazırlık ve ünite değerlendirme soruları sayesinde  öğrencinin hazır bulunuşluluk ve kazanım öğrenme düzeyi yakın olarak kontrol edilebilecektir. Yalnız öğretmenlerinizin dersinizden yeterince vakit ayıramayacaklarından dolayı bu sayfada yapmış olduğunuz ödevlerin kontrolünü yapabilirsiniz. Bu yazımızda 5.Sınıf MEB Yayınları Fen Bilimleri Ders Kitabı Cevapları Sayfa 120,121 ulaşabilirsiniz.

ÖNEMLİ HATIRLATMA

Sitemizde yayınlanan çalışma kitaplarının cevapları kesin doğruluk teşkil etmemektedir. Paylaşılan sayfalar, kendi cevaplarınız ile karşılaştırmanız için yayınlanmaktadır. Bu sebeple bu yayınlar ile ancak kendi cevaplarınızın doğruluğunu kontrol edebilirsiniz

Resmi inceleyiniz.Resimde suyun farklı hâllerde bulunduğunu fark ettiniz mi? Nasıl oluyor da su başka başka hâllerde bulunuyor?

Sıcak suyu şeffaf kaba boşaltalım. Şeffaf kabın üstünü streç filmle kaplayalım. Streç film yerine şeffaf poşet de kullanabiliriz. Buzları streç filmin üzerine koyalım. Kabı 5 dakika boyunca gözlemleyelim. Gözlemlerimizi arkadaşlarımızla paylaşalım.

Kabın içinde ne oldu?
Cevap: Kabın içindeki su ılımaya başladı, çünkü bir ısı transferi meydana geldi

Buzlarda bir değişiklik oldu mu?

Cevap: Evet oldu, buzlar şeffaf kaptaki sıcak sudan dolayı ısındı ve erimeye başladı.

Su doğada katı, sıvı ve gaz halde bulunmaktadır.

Ne düşünüyorsun?

Yazar admin

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

5. Sınıf Meb Yayınları İngilizce Ders Kitabı Cevapları Sayfa 100,104,105,106,107

6. Sınıf Tuna Matbaacılık Yayınları Fen Bilimleri Ders Kitabı Cevapları Sayfa 95, 99, 101, 102, 103