içinde

LOLLOL

Yeni Nesil Soru Çözümü Taktikleri

Siz de ‘Konuları anlayabiliyorum ama yeni nesil soruları çözemiyorum’ diyenlerden misiniz? O zaman bir yeri es geçiyorsunuz demektir. Mutlaka yeni nesil soru çözümü taktikleri yazımızı sonuna kadar okuyunuz.

Konuyu kavramak için 40-50 soru çözün

Yeni nesil soruları başarılı bir şekilde çözebilmeniz için öncelikle o konuya ait kazanımı kavramış olmanız gerekmektedir. Yani konuyu çok iyi anlamış olmalısınız. Peki bunun için ne yapmalısınız? Konuyu dinledikten sonra başlangıç seviyesindeki kitaplardan kazanım düzeyinde en az 40-50 adet soru çözmüş olmalısınız. Çözemediğiniz soruları da mutlaka çözdürüp, çözümlerini öğrenmelisiniz.

Soruyu anlamak, çözmenin yarısıdır

Kazanımları kavradıktan sonra ise artık sıra yeni nesile geçiş sorularına geldi. Orta seviye diyebileceğimiz soru bankalarındaki soruları çözmeye çalışmalısınız. Yeni Nesile geçiş sorularında ilk başlarda çözemediğiniz çok soru olabilir. Ayrıca çok uzun zaman alıyor olabilir. Eğer daha önce hiç yeni nesil soru çözmediyseniz bunu önemsemeyin ve soruları dikkatli bir şekilde anlayarak okumaya çalışın. Her bir soru için 1 dakikayı, soruyu okuma ve anlamaya ayırabilirsiniz. Kalan 1-1,5 dakikayı ise sorunun çözümüne ayırabilirsiniz. Soruyu anlamak, soru çözümünün yarısıdır. Onun için dikkatli bir şekilde size verilenleri ve isteneni ayırt edecek şekilde anlamış olmalısınız.

Yazının Devamını okumak için; https://www.bestmatematik.com/yeni-nesil-soru-cozumu-taktikleri/

Ne düşünüyorsun?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

2020-2021 Eğitim Öğretim Yılı LGS Soruları

Sınav Heyecanı ve Stresini Yenmek