içinde

LOLLOL OMGOMG

Eğitimin Önemi

Eğitim, hepimiz için parlak bir gelecek adına vazgeçilmez bir araçtır. Eğitim aracını kullanarak hayatta iyi bir şey elde edebiliriz. Daha yüksek eğitim düzeyi; insanlara sosyal ve ailevi saygı kazandırır ve benzersiz bir tanıtıma yardımcı olur. Eğitim süresi, herkesin kendi kişisel ve sosyal yaşamının önemli bir parçasıdır. Bir insana hayatta benzersiz bir esenlik hissi standardı sağlar. Eğitim, her türlü toplumsal ve ailevi, hatta ulusal ve uluslararası düzeyde problemleri çözme becerisi sağlar. Hayatta eğitimin her açıdan önemini kimse göremez. Zihinleri pozitifliğe çevirir ve zihinsel problemleri ve olumsuzlukları ortadan kaldırır.

Olumlu düşünceleri getirerek ve olumsuz düşünceleri kaldırarak halkın düşüncesini değiştirir. Ebeveynimiz zihnimizi çocukluktan eğitime yöneltmede büyük bir rol oynamaktadır. Popüler eğitim kurumlarından bize iyi eğitim vermek için ellerinden geleni yapıyorlar. Teknik ve yüksek vasıflı bilgi edinme ve tüm dünyadaki görüşlerini genişletme fırsatı sağlıyor. Beceri ve bilgi düzeyini arttırmanın en iyi yolu, haber kâğıdını okumak, televizyonda eğitim programları görmek, iyi yazar kitapları okumak gibi uygulamalardır. Eğitim bize daha uygar ve daha iyi eğitimli olmamızı sağlar. Toplumda daha iyi bir konuma gelmemize yardımcı olur ve bizi işimizde hayal edilen konuma ulaştırır.

Yaşamımızda olmak istediğimiz her ne ise olabilmemizi sağlar; iyi bir doktor, mühendis, subay, pilot, öğretmen vb… Düzenli ve doğru bir çalışma, eğer  hayatın bir hedefi haline getirerek başarıyla sonuçlanır. Daha önce eğitim sistemi çok zordu ve tüm kastlardan insanlar kendi isteklerine göre eğitim alamadılar. Yüksek maliyet nedeniyle profesör fakülte okullarına kabul edilmesi çok zordu. Fakat artık eğitimde yol almak o kadar basit ve kolaylaştı ki…

Ne düşünüyorsun?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

2017- 2018 6. Sınıf Ada Yayınları İngilizce Çalışma Kitabı Soru ve Cevapları Sayfa 59

Matematik Dersinde Başarının Anahtarı