içinde

CuteCute LOLLOL LoveLove

Çocuklarınızı Tanımanın Yolları

Her anne ve babanın hayalidir çocuklarının başarılı olması. Aslında olması gerekende budur. Ama şu bir gerçektir ki çocuklarınızın hayalleri sizin hayallerinizden çok farklıdır. Ve bu hayaller sayesinde çocuklarınızın hayatları şekillenmektedir.Asıl olan ise anne ve babaların çocukların hayallerine destek olup çocuklarının geleceğini şekillendirmesine yardım etmesidir.Bu sayede toplum kendine yararlı bir birey kazanmış olacaktır. Tam tersi durumda ise bastırılmış duyguları ile kendini gerçekleştirememiş bir birey olarak hem kendisini hem de yakınlarını mutsuz eden bir birey olarak toplumun arkasında kalacaklardır. Peki, bunun önüne geçmek için yani çocuklarınızın hayatta sağlam adımlar atabilmesi için neler yapmanız gerekmektedir kısaca onlardan bahsetmek istiyorum.

Çocuklarınızı Tanıyın!

Nasıl yani dediğinizin farkındayız hatta “biz çocuğumuzu tanıyamayacak mıyız?” da diyebilirsiniz. Eğer bu lafları diyorsanız eminiz ki çocuklarınızı tanımamışsınız. Nasıl mı? Çocuklarınızın kişilik gelişimi 1,5 yaşından itibaren başlamaktadır. Yani çocuklarınızın 1,5 yaşından itibaren kendi beğenileri istekleri olmaktadır.

Çocuklarınızın arkadaşları ile tanışın!

Herkesin bildiği bir söz vardır. Bana arkadaşını söyle sana kim olduğunu söyleyeyim. Biz eğitimcilerin öğrenceleri değerlendirirken aynı zamanda kullandığımız yöntemlerden biriside arkadaşları ile beraber değerlendirmektir.

Çocuğunuzla kaliteli zaman geçirin!

Kaliteli zaman geçirin dediğimizde çocuğunuzla anlamsız boş boş dolaşmaktan bahsetmiyoruz. Çocuğunuzla beraber eğitici – öğretici ve hafızalarda kalıcı etkinliklerden bahsediyoruz.

Beraber hobi edinin!

Çocuğunuzla beraber edineceğiniz herhangi bir hobi (resim, müzik, olta balıkçılığı, maket yapımı, vb.) çocuğunuzun ders dışında rahatlamasını adeta hava almasını sağlayacaktır. Hele ki baba veya anne ile beraber yapılan çalışmalar çocuğunuzun kişilik gelişimi üzerinde olumlu yansıyacağı gibi yeteneklerinin de ortaya çıkmasını sağlayacaktır.

Ne düşünüyorsun?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

12 Cartoons Your Mom Shouldn’t Let You Watch When You Were Young

1. ÜNİTE HAKLARIMI ÖĞRENİYORUM