içinde

LoveLove LOLLOL CuteCute

Bilgisayar Oyunları Faydalı Olabilir mi?

Orta düzeyde oynanan ebeveyn onaylı Bilgisayar oyunları, küçük çocukların eğitim, sosyal ve fiziki yollarla gelişmesine yardımcı olabilir. Bununla birlikte Bilgisayar Oyunları çocuklarınıza Öğrenmek için yeni fırsatlar sağlayabilir. Ayrıca Aile içi etkileşimi de artırabilmektedir. Yalnız, Oyun seçimleri konusunda ebeveynler daha seçici olmalıdırlar. Çocuğunuz Bilgisayar Oyunu oynarken de sürekli kontrol altında mümkünse sizin bulunduğunuz odada oynamalıdır.

Bilgisayar Oyunları Çocuklara Faydalı Olabilir mi?

Yeni nesil oyunlar Oyuncuların oyun karakterlerini nasıl şekillendirdikleri ve yeni oyun seviyeleri geliştirdikleri  yaratıcı, kendini ifade etme, oyun kurallarının ve yapısının derin bir şekilde anlaşılmasına ve kişiliği ve çıkarları vurgulamanın yeni yollarına da izin verir. Bilgisayar oyunlarının çocukların karar vermeyi öğrenmelerine, stratejileri kullanmalarına, sonuçlarını tahmin etmelerine ve kişiliklerini ifade etmelerine yardımcı olmak için “eğitimsel” olarak etiketlenmesi gerekmez.

Bilgisayar Oyunları Tarih ve Kültür İlhamından İlham Alıyor.

Bazı Bilgisayar oyunlarının içeriği çocukları okumaya ve araştırmaya teşvik edebilir. Bilgisayar oyunları, çocuğun dünya tarihine, coğrafyasına, eski kültürlerine ve uluslararası ilişkilere olan ilgisini arttırabilir. Dahası, bu oyunlar genellikle çocuklara, haritalarda veya diğer özel içeriği tasarlamaları ve değiştirmelerine izin vererek eğlenerek yaratıcı ve teknik beceriler kazanmalarına yardımcı oluyorlar.

Sosyalleşmek için Bilgisayar Oyunları.

Ebeveynlerinin aksine, çoğu genç çocuk Bilgisayar oyunlarını salt bir sosyal etkinlik olarak görür, yalıtılmış bir oyun olarak görmez. Bilgisayar oyunları, küçük çocuklar için arkadaş edinmek için ortak bir zemin oluşturabilir. Bu yüzden çocuğunuzun oyun arkadaşlarının kendi yaş gurubunda olmasına dikkat etmeniz gerekmektedir.

Ne düşünüyorsun?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

5. Sınıf Meb Yayınları İngilizce Ders Kitabı Cevapları Sayfa 92,93

İnkılap Tarihi ve Atatürkçülük Dersi 1. Ünite Genel Tekrar Testi