Ana Sayfa 7. Sınıf Ders ve Çalışma Kitabı Cevapları 7. Sınıf Gizem Yayınları Matematik Ders Kitabı Cevapları Sayfa 128

7. Sınıf Gizem Yayınları Matematik Ders Kitabı Cevapları Sayfa 128

117
0
Paylaş

2017 2018 eğitim öğretim yılında kullanılan ders ve çalışma kitaplarında yer alan soru ve etkinlikleri öğretmenleriniz konuları öğrenmeniz ve tekrar etmeniz amacı ile ödev olarak vermektedir.  Yalnız Öğretmenlerinizin yapmış olduğunuz ödevlerin doğruluklarını kontrol etmek için çok vakti olmamaktadır. Bu amaçla 7. sınıf Matematik dersi ders ve çalışma kitabı cevaplarını, ödevlerinizi karşılaştırmanız amacı ile hazırladık. Unutmayın Bu erkinlik sizin yapmış olduğunuz ödevlerinizi karşılaştırmanız için hazırlanmıştır. Bu sayfada 7. Sınıf Gizem Yayınları Matematik Ders Kitabı Cevapları Sayfa 128 yazısına ulaşabilirsiniz.

ÖNEMLİ HATIRLATMA

Sitemizde yayınlanan çalışma kitaplarının cevapları kesin doğruluk teşkil etmemektedir. Paylaşılan sayfalar, kendi cevaplarınız ile karşılaştırmanız için yayınlanmaktadır. Bu sebeple bu yayınlar ile ancak kendi cevaplarınızın doğruluğunu kontrol edebilirsiniz.

7. Sınıf Gizem Yayınları Matematik Ders Kitabı Soru Ve Cevapları Sayfa 128 

ALIŞTIRMALAR

Aşağıdaki sorularda doğru cevaba ait seçeneği işaretleyiniz.

1) 3 yolcu otobüsünde 132 koltuk varsa aynı tür 1 yolcu otobüsünde kaç koltuk vardır?
A) 44

Çözüm–>
3 otobüste 132 koltuk
1 otobüste x koltuk ise
1 ile 3 arasındaki ilişki 3 katı  132 de x üç katı olacak yani 132/3=44
Cevap 44

2) 32 TL’ye 4 kg deterjan alınabiliyorsa 1 kg deterjanın fiyatı kaç liradır?
A) 6 B) 8 C) 9 D) 10

Çözüm–>
32 TL’ye 4 kg deterjan
X TL’ye 1 kg detarjan
32 / 4 = 8 TL

3) Bir evin duvarlarını boyamak için kullanılacak 4 L boyaya 1 L su karıştırılırsa 1 L boyaya kaç mililitre su karıştırılır?
C) 250

Çözüm–>
4 L boyaya 1 LT su (1000 ml)
1 L boyaya x LT su
1000 ml / 4 = 250 ml

4) 3 kavunun 9 TL’ye, 4 karpuzun 10 TL’ye satıldığı bir sergiden 1 kavun ile 1 karpuz alan biri kaç kuruş öder?
D) 550

Çözüm –>
3 kavun 9 tl ise tanesi 3 TL’dir.
4 karpuz 10 tl ise tanesı 2 TL 50 kuruştur.

3 TL + 2 TL 50 kuruşu toplarsak
5 TL 50 kuruş öder.

5) Aynı tür 5 defterin fiyatı 30 TL olduğuna göre 1 defterin fiyatı kaç liradır?
C) 6
Çözüm–>
30 ÷ 5 = 6 olur
Yani bir defterin fiyatı 6 TL’dir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya yazınız