Ana Sayfa 4. Sınıf Ders ve Çalışma Kitabı Cevapları 4. Sınıf Doku Yayınları Türkçe Çalışma Kitabı Cevapları Sayfa 157

4. Sınıf Doku Yayınları Türkçe Çalışma Kitabı Cevapları Sayfa 157

323
0
Paylaş

2017- 2018 eğitim öğretim yılında okullarımızda okutulan kitaplar öğrencilerimizin davranışlar ve yeni bilgiler öğrenmeye yönelik hedef kazanımlar doğrultusunda hazırlanmaktadır. 4. sınıfta okutulan ders kitapları da hedef davranışlar doğrultusunda hazırlanmıştır. 4. sınıflarda okutulan  Türkçe Ders kitabı da doku yayınları tarafından talim terbiye kurumu tarafından belirlenen hedef kazanımlara yönelik ustaca hazırlanmıştır. Türkçe Ders Kitabı ve Türkçe Çalışma Kitabında yer alan etkinlikler bu kazanımlara yönelik hazırlanmıştır. Bu yazımızdam 7. Tema Değerlerimiz Sayfa 157 Hazırlık Çalışmaları Soruları ve Cevaplarına ulaşabilirsiniz.

ÖNEMLİ HATIRLATMA

Sitemizde yayınlanan çalışma kitaplarının cevapları kesin doğruluk teşkil etmemektedir. Paylaşılan sayfalar, kendi cevaplarınız ile karşılaştırmanız için yayınlanmaktadır. Bu sebeple bu yayınlar ile ancak kendi cevaplarınızın doğruluğunu kontrol edebilirsiniz.

7. Tema Değerlerimiz Hazırlık Çalışmaları

4. Sınıf Doku Yayınları Türkçe Çalışma Kitabı Sayfa 157 Soru Ve Cevabı

1. Size göre Türk toplumunun en önemli değerleri nelerdir? Noktalı yerlere sıralayarak yazınız.

Bana göre Türk Toplumunun en önemli değerleri Nasrettin Hoca, Keloğlan Mimar Sinan, İstiklal Marşı, Hacivat ile Karagözdür.

2. Çeşitli çalışmalarıyla toplumumuza yön veren Türk büyüklerinden adlarını bildikleriniz kimlerdir? Bu Türk büyüklerinin adlarını aşağıdaki kutucuklara yazınız.

Mimar Sinan, İbni Sina, Evliya Çelebi, Hazarfen Ahmet Çelebi,
Biruni, Mevlana, Atatürk, Piri Reis

3. Nasrettin Hoca hakkında bildiklerinizi aşağıdaki noktalı yerlere yazınız.

Nasrettin Hoca, Sivrihisar’da dünyaya gelmiştir. Konya’da vefat etmiştir. Nasrettin Hoca, fıkralarıyla meşhur biridir. O’nun fıkraları güldürürken eğlendiren fıkralardır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya yazınız