içinde

OMGOMG

4. Sınıf Doku Yayınları Türkçe Çalışma Kitabı Cevapları Sayfa 123, 124, 125

2017- 2018 eğitim öğretim yılında okullarımızda okutulan kitaplar öğrencilerimizin davranışlar ve yeni bilgiler öğrenmeye yönelik hedef kazanımlar doğrultusunda hazırlanmaktadır. 4. sınıfta okutulan ders kitapları da hedef davranışlar doğrultusunda hazırlanmıştır. 4. sınıflarda okutulan  Türkçe Ders kitabı da doku yayınları tarafından talim terbiye kurumu tarafından belirlenen hedef kazanımlara yönelik ustaca hazırlanmıştır. Türkçe Ders Kitabı ve Türkçe Çalışma Kitabında yer alan etkinlikler bu kazanımlara yönelik hazırlanmıştır. Bu yazımızda 5. Tema Üretim, Tüketim ve Verimlilik Sayfa 123, 124, 125 Kumbara İçi Dolu Para Metni Etkinlik Soruları ve Cevaplarına ulaşabilirsiniz.

ÖNEMLİ HATIRLATMA

Sitemizde yayınlanan çalışma kitaplarının cevapları kesin doğruluk teşkil etmemektedir. Paylaşılan sayfalar, kendi cevaplarınız ile karşılaştırmanız için yayınlanmaktadır. Bu sebeple bu yayınlar ile ancak kendi cevaplarınızın doğruluğunu kontrol edebilirsiniz.

Kumbara İçi Dolu Para

4. Sınıf Doku Yayınları Türkçe Çalışma Kitabı Sayfa 123 Soru Ve Cevabı

1. ETKİNLİK

a. Aşağıdaki kelimeleri bulmacadan bulunuz, yuvarlak içine alınız.

b. Yukarıdaki kelimelerin anlamlarını tahmin ediniz, ilgili bölüme yazınız. Kelimenin sözlükteki anlamını da belirtilen kısma yazınız.

4. Sınıf Doku Yayınları Türkçe Çalışma Kitabı Sayfa 124 Soru Ve Cevabı 

2. ETKİNLİK

Aşağıdaki kelimelerden istediklerinizi kullanarak bir öznel, bir de nesnel yargılı cümle kurunuz. Cümlelerinizi noktalı yerlere yazınız.

3. ETKİNLİK

Aşağıdaki cümleleri örnekteki gibi sebep-sonuç bölümlerine ayırınız.

4. Sınıf Doku Yayınları Türkçe Çalışma Kitabı Sayfa 125 Soru Ve Cevabı

4. ETKİNLİK

Dinlediğiniz metni özetleyiniz. Özetinizi noktalı yerlere yazınız.

Kumbaramız ağzına kadar dolduğunda, hemen açarak o parayı sayarız. Ardından o parayla neler alacağımızı düşünürüz. Biriktirdiğimiz parayla bisiklet, çikolata gibi birçok şey almak isteriz. Ancak para sahibi olmanında zorlukları vardır. Çünkü, paramızı nasıl kullanacağımız konusunda karar vermemiz gerekir. Diyelim ki boya kalemlerimiz bitti ve boya kalemlerine ihtiyaç duyduk. Öte yandan arkadaşımızda gördüğümüz oyuncağı da almak istiyoruz. Bu durumda ihtiyacımız olan boya kalemlerin almalıyız ve oyuncak bebeği almak içinde para biriktirmeliyiz. bunun için para biriktirme planı yapmalıyız. Ardından bir bütçe hazırlamalı, gelir ve gider dengesini ayarlamalıyız. Eğer biriktirmek istediğimiz parayı gider kabul edersek işimiz daha kolay olur. Biriktirdiğimiz parayı da büyüklerimizin desteğiyle bir bankaya yatırabiliriz.

5. ETKİNLİK

Aşağıdaki cümleleri “-ki” ekini ya da bağlacını noktalı yerlere yazarak tamamlayınız.

6. ETKİNLİK

Tasarruf konusunda kendinizi nasıl tanımlıyorsunuz? Bu konudaki tutum ve davranışlarınızı yazarak kendinizi tanıtınız.

Tasarruf konusunda çok dikkatli olmaya çalışıyorum. Özellikle anne ve babamdan aldığım harçlıkları bir anda harcamayıp bir kenara koyuyorum. Bu şekilde zor zamanlarımda imdadıma yetişen maddi bir kaynak oluşmasını sağlıyorum.

Ne düşünüyorsun?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

4. Sınıf Doku Yayınları Türkçe Çalışma Kitabı Cevapları Sayfa 118, 119, 120, 121, 122

4. Sınıf Doku Yayınları Türkçe Çalışma Kitabı Cevapları Sayfa 126, 127