içinde

4. Sınıf Doku Yayınları Türkçe Çalışma Kitabı Cevapları Sayfa 109

2017- 2018 eğitim öğretim yılında okullarımızda okutulan kitaplar öğrencilerimizin davranışlar ve yeni bilgiler öğrenmeye yönelik hedef kazanımlar doğrultusunda hazırlanmaktadır. 4. sınıfta okutulan ders kitapları da hedef davranışlar doğrultusunda hazırlanmıştır. 4. sınıflarda okutulan  Türkçe Ders kitabı da doku yayınları tarafından talim terbiye kurumu tarafından belirlenen hedef kazanımlara yönelik ustaca hazırlanmıştır. Türkçe Ders Kitabı ve Türkçe Çalışma Kitabında yer alan etkinlikler bu kazanımlara yönelik hazırlanmıştır. Bu yazımızda 5. Tema Üretim, Tüketim ve Verimlilik Sayfa 109 Hazırlık Çalışmaları Etkinlik Soruları ve Cevaplarına ulaşabilirsiniz.

ÖNEMLİ HATIRLATMA

Sitemizde yayınlanan çalışma kitaplarının cevapları kesin doğruluk teşkil etmemektedir. Paylaşılan sayfalar, kendi cevaplarınız ile karşılaştırmanız için yayınlanmaktadır. Bu sebeple bu yayınlar ile ancak kendi cevaplarınızın doğruluğunu kontrol edebilirsiniz.

5. Tema Üretim Tüketim ve Verimlilik Hazırlık

4. Sınıf Doku Yayınları Türkçe Çalışma Kitabı Sayfa 109 Soru Ve Cevabı

Çevrenizdeki üretim tesislerinde hangi ürünler üretiliyor? Aşağıdaki başlıklar altında sınıflayınız.

Tarım ürünleri: Un, zeytinyağı, ay çiçek yağı, pamuk.
Sanayi ürünleri: Boya, tekerlek, çinko.
El sanatları ürünleri: Halı, kilim, vazo, toprak güveç.

2. Tüketim ne demektir? Üretim, tüketimi nasıl etkiler?

Tüketim, üretilen mal ve hizmetlerin; gereksinim ve isteklerini karşılamaları amacıyla insanlar tarafından kullanılmasına verilen addır.
Üretim tüketimi olumlu veya olumsuz etkileyebilir. Eğer üretim varsa tüketme konusunda sıkıntılar yaşanmaz. ancak üretim yapılamazsa tüketim konularında ciddi sıkıntılar yaşanır.

3. Çevrenizde kurulan pazar ya da fuar gibi yerlerde ne tür mallar satılmaktadır? Bunları örnekleyiniz, örneklerinizi noktalı yerlere yazınız.

Çevremizde kurulan pazar yada fuarlarda meyve, sebze, ev araç gereçleri, giyim, kuruyemiş, geleneksel kıyafetler, aksesuar gibi mallar satılmaktadır.

Ne düşünüyorsun?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

4. Sınıf Doku Yayınları Türkçe Çalışma Kitabı Cevapları Sayfa 104, 105, 106, 107

4. Sınıf Doku Yayınları Türkçe Çalışma Kitabı Cevapları Sayfa 110, 111, 112